Aşağı Yönlü Piyasa Devam mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
32 kez okundu

ABD eski FED Başkanı Yellen’ın açıklamaları sonrası Bitcoin başta olmak üzere aşağı yönlü bir seyir izleyen kripto para piyasası kısmen duruldu. Hatırlanacağı üzere Yellen, geçtiğimiz günlerde ” Bence birçok kripto para birimi, en azından işlemler anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor. Bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve bunlar aracılığıyla kara para aklamanın önlenmesini sağlamamız gerekiyor. ” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Günlük Analiz serimizin yeni videosu ile karşınızdayız.

Geçmiş analizlerimize buraya tıklayarak ulaşabilir, borsamız üzerinden analizlerimizi değerlendirerek yatırım yapabilirsiniz.

21.01.2021 Günlük Analiz

Yellen’ın açıklamalarına tepki olarak bir haber ortaya atıldı. Dünyanın dünyanın en büyük varlık yöneticisi konumunda bulunan BlackRock, fonlarından en az ikisi için Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine yatırım yapmayı düşündüğünü belirtti.

Günlük Analiz

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Çarşamba günü verilen belgelere göre, BlackRock Küresel Tahsis Fonu, INC ve BlackRock Funds V’nin kullanım için izin verilen türev ürünler listesine Bitcoin’in de eklendiği görülüyor. Yapılan başvuru, BlackRock’un kripto para piyasasına güçlü bir giriş yapacağına işaret ediyor. Özellikle 2020’nin son çeyreğinden Bitcoin’de yaşanan sert yükselişin ana nedeni olarak kurumsal yatırımcıların piyasaya giriş yapmaları gösteriliyordu. Analistler ve yatırımcılar 2021 beklenti ve analizlerinde de yine kurumsal yatırımcılar üzerinde ısrarla duruyor ve yükselişin devamının kurumsal yatırımcıların ilgisinin devam edip etmeyeceğine bağlı olduğunu düşünüyor. Ve aslında bu konudaki iyi haber daha yılın ilk ayında gelmiş oldu.

Peki bu haber ana başlığı altında lider kripto para birimi Bitcoin’de son durum ne ve bundan sonra ne olabilir? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban, günlük analiz serisinin bugünkü videosunda yorumluyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.