Bitcoin’den çıkan para nereye gitti? 🤔 Ethereum’da patlama sinyali mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
53 kez okundu

Kripto para piyasası yeni haftaya kısmen de olsa olumlu bir seyirle başladı… Lider kripto para birimi Bitcoin teknik anlamda yaşanan son düşüşün tepkisini veriyor. Ancak Bitcoin’deki bu yükselişe aldanmamak lazım. Zira kripto para piyasasının lokomotifinde yaşanan bu yükseliş teknik anlamda sadece bir tepki hareketi. Bu hareketin gerçek anlamda bir yükseliş trendine dönüşmesi için BTC’de birkaç önemli noktanın ciddi hacimle birlikte kırıldığını görmekte fayda var. Olası geri çekilmelerde ise 28 bin 900 – 30 bin dolar bandı son derece kritik öneme sahip. Bu bölgenin altında yaklaşık 7 bin dolarlık bir risk oluşabilir. Peki Bitcoin bu kritik desteğin altına gelir mi?

Kripto para piyasası bu hafta ne vaat ediyor? – 25.01.2021 Günlük Analiz

Aslında bu videoda önemli bir tarih dikkat çektik… O da 14 Ocak 2021 tarihi… Bu tarih hem Bitcoin dominance’ında hem de Bitcoin fiyatında önemli bir zaman. Peki bu tarihten sonra neler oldu?

Ethereum’da ise işler iyi gidiyor. Kritik direnç noktalarını test eden Ethereum’da önemli bir seviye kırılırsa ciddi bir yükseliş potansiyeli ortaya çıkacak. Az önce yukarıda bahsettiğimiz 14 Ocak 2021 tarihi Ethereum için de önemli…

Şimdi kripto para piyasası şu soruyu soruyor: Bitcoin dominance’ı bu denli düşmüşken Bitcoin’den çıkan para kripto para piyasası içerisinde kaldıysa nereye gitti? Hangi kripto para bu düşüşten en fazla nemalandı?

İşte bu videoda hem bu konunun cevabı aranacak hem de Bitcoin ve Ethereum için teknik görünümün önümüzdeki dönem için verdiği sinyaller konuşulacak… Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.