Bitcoin devam mı, tamam mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
39 kez okundu

Lider kripto para birimi dün sert bir şekilde yükseldi ve önemli direnç noktalarının üzerine çıktı? Peki Bitcoin’de bu yükselişin arkasında ne var ve yükseliş devam edecek mi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban, Günlük Analiz serisinde yorumluyor…

Bitcoin’in düşüşü duracak mı? – 04.02.2021 Günlük Analiz 

Kripto para piyasası bir önce gün kadar olmasa da yine de yeşil rengin hakim olduğu yeni bir güne uyandı. Lider kripto para birimi Bitcoin’de kayda değer bir yükseliş var. Bitcoin’deki bu yükselişe Ethereum da ayak uydurdu ve her iki kripto para önemli direnç noktalarının üzerini test etti.

VISA etkisi

Özellikle Bitcoin’deki yükseliş gelen bir haberle ilişkilendirilebilir. Haber VISA tarafından… ABD merkezli çok uluslu finans şirketi Visa, yeni kripto API’lerini test etmek üzere bir dijital banka olan First Boulevard ile ortalık kurduğunu açıkladı. Banka, siyahi toplulukların hayat standartlarını yükseltmeyi ve zenginlik düzeyini artırmaya odaklanıyor. Bilindiği üzeri VISA PayPal’ın en büyük rakiplerinden. Yine hatırlanacağı gibi PayPal, 2020’nin son çeyreğinde aldığı bir kararla kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kabul edeceğini açıklamıştı Bu habarle birlikte Bitcoin fiyatında ciddi bir hareket gözlemlenmişti. Şimdi benzer bir etkinin VISA haberi ile olması muhtemel olabilir.

Kurumsal satışı

VISA haberini olumlu etkisine karşın, beklenen ama çok iyi olmayan bir haber de var. O da 30 milyar dolarlık varlık yönetiminde sorumlu olan Ruffer Investment, Kasım ayında gerçekleştirdiği Bitcoin (BTC) alımlarından yüzde 100 kar yaparak, yatırımlarının bir kısmını elden çıkarması. Yine bilindiği üzere Bitcoin’de yaşanan son yükselişte kurumsal alımlar ciddi etkili oldu.
Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban tarafından hazırlanan bugünkü videoda Bitcoin analiziyle birlikte günün öne çıkan satır başları bulunuyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.