Bitcoin, Ethereum ve XRP’de sırada ne var?
Bitcoin, Ethereum ve XRP’de sırada ne var?
Bitcoin, Ethereum ve XRP’de sırada ne var?
2 ay önce

Mehmet Çoban

Bitcoin, Ethereum ve XRP’de son gelişmeler neler? Gelinen nokta itibariyle piyasanın ‘3’ büyüğünde teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor

Ripple dava süreci ne durumda? 17.02.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası Bitcoin haricinde kırmızı rengin hakim olduğu yeni bir güne uyandı. Dün MicroStrategy CEO’su Saylor’ın yaptığı açıklama Bitcoin’de yeni zirvenin test edilmesini sağlamıştı. BTC/USD paritesi bu rüzgarı arkasına almaya devam ediyor. Zira parite sabah saatlerinde 51 dolar seviyesini de aştı. Peki Bitcoin için sırada ne var?

Ripple uzlaşmaya varamadı

Bitcoin’de olumlu havaya karşın Ethereum ve XRP cephesinde işler o kadar iyi değil. Özellikle Ripple gelen olumsuz haberlerin etkisi altında. Zira Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuki mücadelede 15 Şubat tarihinde önemli bir gelişme yaşandı.
Ripple ve SEC, dava resmen başlamadan önce bir araya gelerek uzlaşmayı masaya yatırdı. Kanunen her dava öncesinde atılan bu adım, birçok uzmana göre Ripple’ın çıkarına bir anlaşma ile sonuçlanabilirdi. Ancak beklenen gerçekleşmedi ve Ripple ile SEC arasında uzlaşmaya varılmadığı belirtildi.

Yargıç Analise Torres tarafından yapılan açıklamada tarafların daha önceki görüşmelerine rağmen anlaşmaya varamadıkları belirtildi. Bu da 22 Şubat tarihindeki duruşmanın artık resmen görülebileceğini gösteriyor. Ripple ve XRP hakkında net bir karara varılması için ise uzmanlara göre en az 6 ay beklemek gerekebilir. Ünlü avukat Stephen Palley ise 15 Şubat tarihinin Ripple için bir çıkış yolu olabileceğini belirtti.