Bitcoin Kazanma

Bitcoin Kazanma

Okuma Süresi 4dk 2 ay önce

Mert Tanır

Bitcoin kazanma, Bitcoin kazanmak, Bitcoin nasıl kazanılır, Bitcoin kazanmanın yolları, Bitcoin yükselir mi, Bitcoin düşer mi… Son dönemde yeniden yükselişe geçen Bitcoin, yeni yatırımcılar kazanmaya devam ederken; kullanıcılar yeni Bitcoin kazanmanın yollarını arıyor. Bu yazıda Bitcoin kazanma ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Bitcoin kazanma ile ilgili son dönemde yatırımcıların yaptığı araştırmalar artarken; Bitcoin (BTC) fiyatlarında yaşanan artışa baktığımızda bu artışı garipsemek pek mümkün değil. 2008 yılında yaşanan küresel ekonomik kriz sonrasında ortaya çıkan BTC, 2017 Aralık ayında 20 bin doların üzerine çıkarak tarihin en yüksek seviyesini gördü. Dalgalı bir seyir halinde olan kripto para birimi BTC, geçtiğimiz aylarda yeniden yükselişe geçerek 9 bin 300 dolar seviyesini aşarak 2019 yılının rekorunu kırdı.

Dijital para birimi BTC sahibi olabilmek için kripto para borsalarından satın alabileceğiniz gibi başka farklı yöntemle de BTC kazanabilirsiniz. Sanal para satın alacak kadar ayırdığınız bütçeniz varsa, diğer yöntemlerle uğraşmadan direkt olarak BTC satın alabileceğiniz bir işlem platformunda hesap açarak satın almanızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kripto para satın almak için ayırabileceğiniz bir bütçeniz yoksa farklı yöntemlerle Bitcoin kazanma yollarını araştırabilirsiniz. İşte Bitcoin kazanma yolarından bazıları…

BTC için çalışmak, Bitcoin kazanmak için en yasal ve en kolay yollarından biridir. Doktor, avukat, mühendis, mimar, şarkıcı, editör, ya da serbest meslek sahibi olun meslek gözetmeksizin hemen BTC elde etmek için çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışmanız karşılığında size BTC verecek çokça platform ve web sitesi bulunmaktadır.

Bitcoin kazanma yolunun bir başkası da yine yasal ve uygun maliyetli olan ticaret yapmaktır. Basit bir fikir gibi görünse de başarılı olabilmeniz için iyi bir analiz yapmanız gerekiyor.

Ticaret yaparak BTC kazanmak için dikkat etmeniz gereken, değeri ucuz olan çeşitli dijital para birimlerine yatırım yapıp, yatırım yaptığınız sanal para biriminin değerinde fiyat artış olduğunda sanal para birimini satmaktır.

İyi analiz ettiğiniz ve araştırdığınız kripto parayı satın alabileceğiniz birçok borsa platformu bulunuyor. Yalnız işlem yapacağınız borsayı öncesinde çok iyi araştırmalı en güvenilir ve saygın platformu seçmelisiniz.

Kredi vererek Bitcoin kazanma da yollardan biri… Satın aldığınız BTC’yi hesabınızda tutup sonrasında hiç dokunmadan orada bırakanlardansanız, sanal paranızı ödünç vererek bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu Bitcoin kazanma yoluna izin veren çok fazla BTC ödünç verme platformu bulunmaktadır. Tabii bu Bitcoin kazanma yolunu izlerken BTC’nizi kullanması için ödünç vermek istediğiniz yani size borçlanacak kişiyi özenle seçmeli ve geri dönüş aldığınızdan emin olmak için platform politikalarına sıkı sıkıya takip edin, uygulayın.

Hızlı bir şekilde Bitcoin kazanmanın başka bir yolu BTC musluklarıdır. BTC muslukları, bir uygulama ya da web sitesi şeklinde, yüzlerce BTC’nin bir Satoshi (BTC’nin en küçük para birimi) biçiminde, ziyaretçilerin açıklandığı gibi bir captcha (sınama-yanıt doğrulaması olarak bilinen bir güvenlik önlemi) ya da görevi tamamlaması karşılığında verilen bir ödül sistemidir. Alternatif olarak dijital para birimleri kullanan musluklar da vardır.
Bu musluklar, captcha’ları çözme, reklamlara tıklama, oyun oynama ya da video izleme gibi oldukça önemli görevleri yerine getirmenizle çalışır. Yaptığınız görev için bir miktar BTC kazanırsınız.

Yalnız, bu BTC kazanma şekli, tam zamanlı işlerde çalışan kişiler için gerçekten bir seçenek olmayabilir. 

BTC kazanmak için başka bir yol ise; çevrimdışı veya çevrimiçi araştırmalarda başarılıysanız, insanlara yardım ederek BTC kazanmadır ve adeta bir devrim niteliğindedir.

Kripto Para Satın Al

Ne kadarlık BTC almak istiyorsun?

Almak istediğin kripto para

tarafından sağlanmaktadır.