Decred

Decred

Okuma Süresi 5dk 2 ay önce

Mert Tanır

Decred, ilk sanal para birimi Bitcoin’e benzer bir yapıda olurken; topluluk girdileri, sürdürülebilir finansman ve açık yönetim üzerine yoğunlaşmış bir sanal para birimidir. Decred, sembolü ise DCR olarak tanımlanmıştır.

Sanal para birimi Decred, Blockchain yani blok zinciri üzerine kurulmuş merkeziyetsiz yönetim ağı oluşturan bir ekosistemdir. 2016 senesinde Bitcoin Blockchain’ine hard fork uygulanmasıyla ortaya çıkmıştır.

Kripto para birimi Decred, sağlam bir para birimi üretmek, madenciler ve yatırımcılar arasında bir denge kurabilmek için bir konsensüs sistemi kullanmaktadır.

Decred projesi, proof of work (PoW) ve proof of stake (PoS) konseptlerini aynı anda kullanan sisteme sahiptir. Ayrıca, Decred geliştiricileri PoW ve PoS’un oluşturduğu sistemlerin yatırımcılar için oldukça fazla fayda sağladığını düşünüyor.

Decred Madenciliği

Topluluğun izni olmadan Decred’te yapılacak değişiklikleri baskılamasını önlemek için proof-of-stake ve proof-of-work algoritmalı madencilik sistemi kullanır.

Kripto para madenciliği gerekli donanımlar ve elektrik tüketimi sebebiyle pahalı olabiliyor. Yalnız Decred madenci donanımı olmayanlara veya madencilik yapmayanlara madencileri onaylama görevi sunarak güç dengesi oluşturuyor. Güç dengesinin oluşmasıyla beraber yüzde 51 saldırılarına karşı önlem alınmış oluyor.

Decred Nasıl Alınır

Decred, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Decred Ne Kadar

2016 yılı Şubat ayında piyasaya giren Decred, piyasaya ilk çıktığı günlerde 0.95 dolar seviyesinde hareket ederken, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (06.08.2019) 30 dolar seviyesinde işlem görüyor. Dünkü fiyatına göre ise yaklaşık yüzde 4 civarında değer kazanmış görünüyor.

Decred Fiyat

Ortaya çıktığı günden bu güne yaklaşık yüzde 1800 kazandıran Decred, bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (06.08.2019) 30 dolar seviyesinde işlem görürken; dünkü fiyatına göre ortalama yüzde 4 seviyesinde değer kazanmış görünüyor. 

1 Decred Kaç TL

Decred, ilk sanal para birimi Bitcoin’e benzer bir yapıda olurken, TL olarak değerine baktığımda bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (06.08.2019) 167 TL seviyesinde işlem görüyor. 

Decred Kaç Dolar

Blockchain yani blok zinciri üzerine kurulmuş merkeziyetsiz yönetim ağı oluşturan bir ekosistem olan Decred, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (06.08.2019) 30 dolar seviyesinde işlem görürken; dünkü fiyatına göre yüzde 4 civarında değerli görünüyor. 

Decred Satın Al

2016 yılı Şubat ayında piyasaya giren Decred, sahibi olmak için sanal para birimi borsalarını kullanmanız gerekmektedir. Bu borsa platformları üzerinden hızlı bir şekilde hesap açarak istediğiniz kripto para birimi üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Decred Borsası

Dijital para birimlerine yatırımcıların ilgili artıkça, sanal para borsa platformlarının da sayısı benzer oranda artmıştır. Yalnız yatırım yapmayı planlayan kişiler, işlem yapacakları borsa platformunu seçerken oldukça dikkatli davranmaları faydalarına olacaktır.

Decred Grafik

Kripto para birimi piyasalarına yatırım kişiler, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce ilgili kripto para biriminin geçmiş verilerini içeren grafikleri incelemeleri yararlı olacaktır. Kişiler böylelikle fiyat hareketleri, dip ve zirve noktalarıyla ilgili bilgi edinerek; sonrasında yatırım kararı alması kolaylaşır.

Decred Türkiye

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yatırımcıların dijital para birimi Decred’i ve diğer kripto para birimlerini satın alacağı kripto para birimi borsaları faaliyet göstermektedir. 

Decred Analiz

Decred’e sahip olmak isteyen kişilerin, bir yatırım kararı almadan önce kripto para birimiyle ilgili yayınlanan analizleri değerlendirmeleri; özellikle isim yapmış analistlerin analizlerini takip etmeleri yatırım kararı almalarında faydalı olacaktır.

Decred Nasıl Üretilir

Decred’te yapılacak olan değişikliklerin baskılamasını önlemek için proof-of-stake ve proof-of-work algoritmalı madencilik sistemi kullanılmaktadır

Decred Forum

Kripto para birimlerinin konuşulduğu birçok forum sitesi bulunurken, bu forum sitelerinde yatırımcılar fikir alış verisinde bulunarak yatırım kararı alabilirler.

Decred Haber

Kripto para piyasasını etkileyecek haber akışları ve küresel piyasalarda yaşanan son gelişmeler dijital para birimi değerleri üzerinde etkili olduğunu düşünürsek; Decred’e yatırım yapmak isteyen kişilerin Decred haberlerini sürekli olarak takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Decred Nereden Alınır

Kripto para borsalarında Decred, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Kripto Para Satın Al

Ne kadarlık BTC almak istiyorsun?

Almak istediğin kripto para

tarafından sağlanmaktadır.