DOT, LINK ve Dash’te neler oluyor? Beklentiler ne yönde?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
44 kez okundu

Kripto para piyasası kırmızı rengin hakim olduğu yeni bir güne başladı. Özellikle 3 büyükler olarak adlandırdığımız Bitcoin, Ethereum ve XRP kritik seviyelere oldukça yakın. Bu seviyelerin altına gelinmesi kırmızı rengin tonunu bir miktar daha koyulaştırabilir. Peki hangi noktalar Bitcoin, Ethereum ve XRP için önemli? Aslında bir önceki analizimizde detaylı Bitcoin ve Ethereum analizi yapmıştık.

Ethereum için güzel veriler geliyor

Bu iki amiral gemisinde bugüne yansıyan çok fazla bir değişiklik yok. Sadece Ethereum için önemli ve güzel bir haber dikkat çekiyor. O da Blockchain analiz firması Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, balina adreslerinin sayısı, yani en az 10.000 Ethereum (ETH) sahiplerinin sayısı, son 13 ayın en yüksek seviyesi olan 1103’e yükseldi. Yalnızca bu ay 35 son 3 ayda ise 75 yeni balina adresi ortaya çıktı. Bununla birlikte de hem sıfır olmayan adreslerin sayısı hem de 0.1 ETH’ye sahip olan adreslerin sayısı da rekor düzeyde yükselişte geçti. Glassnode tarafından sağlanan veriler göz önüne alındığında, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum’a hem büyük hem de küçük yatırımcının ilgisinin arttığını görebiliyoruz.

Bugünkü analizimizde ise ağırlıklı olarak yerli yatırımcının da fazlasıyla ilgili gösterdiği DOT, LINK ve Dash üzerinde duracağız… İşlem hacmi bakımından önemli seviyelerde bulunan ve yakın zamanda önemli fiyat hareketleri gösteren bu iç coin’de son durum ne? Daha da önemlisi bundan sonrası seyir için beklentiler ne yönde? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor….

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.