Rekor kıran Ethereum’da sırada ne var?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
33 kez okundu

Kripto para piyasası yemyeşil bir güne uyandı. En büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’da yüzde 10’un üzerinde yükselişler hakim. Özellikle Ethereum’da tüm zamanların en yüksek seviyesinin test edilmesi dikkat çekici. Bunun yanında alımların genele yayılması da günün öne çıkan gelişmelerinden.

Ethereum ve MicroStrategy

Günün öne çıkan satır başları arasında ise Ethereum ve MicroStrategy var. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum (ETH), bu yazıyı yayına hazırladığımız sırada test ettiği 1.541 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Ethereum’un fiyatındaki yükselişin arkasındaki ana etkenlerden biri özellikle Ethereum 2.0’ın sunulması oldu. Ethereum 2.0 ile stake işlemlerinin başlamasını sağlayan Ethereum geliştirici ekibi, beklenenden daha fazla kullanıcı ilgisiyle karşılaştı. Stake edilen ETH’nin değeri kısa süre içinde 4 milyar dolara ulaştı.

Bir diğer önemli gelişme ise ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy ile ilgili. Bilindiği üzere özellikle 2020’nin son çeyreğinde MicroStrategy Bitcoin’de ciddi alım yapmış ve Bitcoin’in rekor seviyeleri test etmesinde önemli katkısı olmuştu. Şirket alımlarına bir yenisini daha ekledi dün 10 milyon dolar değerinde 295 Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı…
Bugünkü videomuzda günün öne çıkan batır başlarıyla birlikte Ethereum’un geldiği son noktayı Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban’ın yorumuyla inceleyeceğiz..

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.