Ethereum kaldığı yerden devam mı?
Ethereum kaldığı yerden devam mı?
Ethereum kaldığı yerden devam mı?
2 ay önce

Mehmet Çoban

Bitcoin’deki sert yükseliş bugün kendini bir miktar kar realizasyonuna bıraktı. Ethereum’da ise şu anda pozitif bir seyir hakim. Peki ETH/USD paritesi için pozitif bu seyrin devamı var mı? Şu anki teknik görünüm hem dominace hem de fiyat seyri açısından ne tür sinyaller veriyor? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Ethereum’da son durum – 10.02.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yine yeşil rengin hakim olduğu yeni bir güne uyandı. Ancak tabloda dikkat çeken konu yeşil rengin bu sefer Bitcoin’i kapsamıyor olması. Zira son dönemde yaptığı sert hareketlerle dikkatleri tekrar üzerine çeken lider kripto para birimi BTC’de bugün az da olsa bir kayıp var. Yazıyı yayına hazırladığımız sıralarda kripto para piyasasının lokomotifi Bitcoin’de sınırlı da olsa yüzde 2,5’e yaklaşan düşüşler görülüyor.

Yeni bir kurumsal alım mı?

Ancak Bitcoin için iyi haberler de yok değil. Bilindiği gibi Tesla Bitcoin’e yatırım yaptığını açıklamıştı. Tesla’nın Bitcoin satın alımı, diğer şirketlerin kripto paralara girmesine olanak tanıdı. Max Keiser’ın kaynakları Oracle’ın da BTC almayı planladığını söyledi. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, sonraki firmanın Bitcoin almak için sırada olabileceğini söyledi. Max Keiser’a göre dünyaca ünlü veri tabanı yazılım firması Oracle, Tesla’dan sonra BTC satın alacak teknoloji devi.

Ethereum rol çalıyor

Ethereum’da ise gün Bitcoin’e nazaran çok daha iyi bir şekilde başladı. Yine yazıyı hazırladığım saatler itibariyle ETH/USD paritesinde yüzde 2,5’e varan yükselişler dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Ethereum hafta başında CME Vadeli Piyasalarda işlem görmeye başlamıştı. Bu sebeple piyasada Ethereum’la ilgili bir tedirginlik hakimdi. Ancak görünen o ki ufak bir düzeltme ve yatay seyrin ardından ETH/USD paritesi kaldığı yerden seyrine devam ediyor.

Peki Ethereum’da bun dan sonraki seyir asıl olabilir? Teknik göstergeler nasıl şekillendi ve hangi yönü işaret ediyor? Bitci.co Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…