Ethereum’da ne olacak?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
43 kez okundu

Kripto para piyasası tarihi bir haftaya başlıyor. Bunun sebebi ise Ethereum’un CME Vadeli piyasada işlem görmeye başlayacak olması. Peki bu durumun ETH fiyatı üzerinde nasıl bir etki yapabilir? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Ethereum artacak mı? – 08.02.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeşil rengi hakim olduğu yeni bir haftaya başladı. Bundan daha da önemlisi bugün piyasa için tarihi günlerden biri. Zira piyasanın işlem hacmi ve büyüklüğü açısından en önemli kripto paralarından biri olan Ethereum CME Vadeli piyasada işlem görmeye başlıyor.
Bu konuyla en çok merak edilenlerin başında bunun spot piyasada Ethereum’un fiyatına nasıl etki edeceği. Bilindiği üzere Bitcoin 2017 Aralık ayından beri CME Vadeli piyasada işlem görüyor.

Bitcoin’de negatif etki

BTC’nin işlem gördüğü ilk günden itibaren fiyatı olumsuz etkilenmiş ve fiyat 20 bin dolarlı seviyelerden kademeli olarak 3 bin dolarlı seviyelere kadar tarihi bir düşüş yaşamıştı. Tabi o zamanki kripto para piyasasının durumu ile şimdiki durumu arasında ciddi farklar var. Ancak bu farklara rağmen piyasada en büyük endişe Ethereum’un CME Vadeli piyasalarda işlem görmeye başlamasının spot piyasaya negatif etkisinin olması.

Ethereum nasıl etkilenir?

Peki gerçekten de Ethereum’un bu durumu spot piyasada negatif etki yapar mı? Ya da tam tersi bir şekilde pozitif bir etki sağlar mı? Aslında bu konuyla ilgili analistler ve uzmanlar ikiye ayrılmış durumda. Yeni net bir beklenti şu a için piyasada yok. İşte Ethereum’daki olası senaryoları ve beklentileri Bitci.com baş Analisti Mehmet Çoban yorumladı…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.