Lisk

Lisk

Okuma Süresi 4dk 2 ay önce

Mert Tanır

Lisk, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken; sembolü LSK olarak belirlenmiştir.  Lisk, 2015 yılı mayıs ayında Oliver Beddows ve Max Kordek tarafınca Crypti’den çatallanarak oluşmuştur. Lisk, kripto para piyasasına girdikten kısa bir süre sonra Bitcoin’e rakip olarak ticaret kanadında ikinci çok tercih edilen para birimi olmuştur.

Sanal para birimi List, JavaScript tabanlı yenilikçi teknoloji olan Blockchain yani blok zincir uygulamalarının düzenlenmesini ve dağıtılmasına izin veren ve yenilikler sunan platformdur. List altyapısını kullanan kişiler akıllı sözleşmeler, bulut depolanmaları ve bilgi işlem notlarının kullanılmasına müsaade eden kripto parayla dayanıklılığı arttırılmış bir sistemle diledikleri uygulamaları tasarlayabilir ve paylaşabilirler.

Lisk Madenciliği

Sanal para birimi Lisk madenciliği yapmak zor bir iştir ve emek ister. Lisk madenciliğinin zor olmasının sebebi, bu platform tasarlanırken güvenlik önlemleri alınmasıdır. Bu güvenlik önleminin de bir sebebi olurken; bu sebep herkes istediği gibi bu madenciliği yapamasın diyedir.

Lisk madenciliği işlemi sonucunda elde edilen için dijital paralar bir sanal cüzdana ihtiyaç vardır. Dijital cüzdanlar web siteleri üzerinden oluşturulabileceği gibi telefonla da oluşturulabilir.

Lisk Nasıl Alınır

Lisk, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Lisk Ne Kadar

2016 yılında 35 dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran Lisk, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde bulunurken; fiyatı düne göre ise yüzde 0.30 oranında değer kaybetti.

Lisk Fiyat

2015’de mayıs ayında Oliver Beddows ve Max Kordek tarafınca Crypti’den çatallanarak oluşan Lisk; bu yazıyı hazırladığımız zamanda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

1 Lisk Kaç TL

Sanal para birimi Lisk, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde işlem görürken; Lisk’in fiyatı düne göre ise yüzde 0.30 oranında geriledi. 

Lisk Kaç Dolar

Lisk, Bitcoin’e rakip olarak ticaret kanadında ikinci çok tercih edilen para birimi olurken; bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde hareket ederken; Lisk’in fiyatı düne göre ise yaklaşık olarak yüzde 0.30 oranında geriledi. 

Lisk Satın Al

Dijital para piyasasıyla ilgilenen ve Lisk sahibi olmak isteyen kullanıcılar kripto para borsalarından alım ve satım işlemini gerçekleştirebilir.

Dijital para birimlerine ilginin artmasıyla, sanal para borsalarının da sayıları çoğalmıştır. Lisk, sahibi olmak isteyen kullanıcılar bu kripto para borsalarını kullanarak işlem yapabilir. 

Lisk Grafik

Sanal para birimi Lisk’e yatırım yapmayı düşünen kullanıcılar yatırım yapmadan önce Lisk grafik üzerinden geçmiş verilerini incelemeleri faydalarına olacaktır. Kullanıcılar böylece daha sağlıklı bir şekilde yatırım kararı alabilir.

Lisk Türkiye

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sanal para birimleri yatırımcıların ve yatırımcı adaylarının dikkatini çekmiştir ve çekmeye devam etmektedir. 

Lisk Analiz

Lisk, Mayıs 2015’te Oliver Beddows ve Max Kordek tarafınca Crypti’den çatallanarak oluşurken; Lisk için yapılan analizler, yaşanan fiyat dalgalanmaları sonrası daha da değerli oldu. Özellikle de ismi öne çıkmış analistlerin analizleri…

Lisk Nasıl Üretilir

Lisk madencilik işi yapmak oldykça zor bir iştir. Lisk madenciliğinin zor olmasının sebebi ise, bu platform tasarlanırken güvenlik önlemleri alınmasıdır.

Lisk Forum

Forum sitelerinde kullanıcılar fikir ve bilgilerini paylaşırken; sanal para birimi Lisk’e yatırım yapmak isteyen kişiler de forum sitelerindeki fikir alış verişinden faydalanmaktadır.

Lisk Haber

Lisk’in yaşadığı fiyat hareketlerinde sanal para dünyasında yaşanan yeni gelişmelerin ve haber akışlarının da etkisi olurken; yatırımcıların haber akışlarını ve sanal para piyasasıyla ilgili yaşanan son gelişmeleri takip etmeleri oldukça önemlidir.

Lisk Nereden Alınır

Kripto para borsalarında Lisk, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Kripto Para Satın Al

Ne kadarlık BTC almak istiyorsun?

Almak istediğin kripto para

tarafından sağlanmaktadır.