Piyasada kara pazartesi
Piyasada kara pazartesi
Piyasada kara pazartesi
2 ay önce

Mehmet Çoban

Kripto para piyasası yeni haftanın ilk gününe sert satışlarla başladı. Özellikle 3 büyükler olarak adlandırdığımız Bitcoin, Ethereum ve XRP’de teknik görünüm nasıl şekillendi ve bundan sonrası için en ne olabilir? Bitci.com Baş analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Çöküş Devam Edecek Mi? – 15.02.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni haftanın ilk gününe sert satışlarla başladı. Bitcoin 46 bindolarlı seviyelere kadar geriledi. Piyasa değeri bakımından ilk 100’de yer alan kripto paralar arasında son 24 saatin en çok kaybedeni, yüzde 16.38 ile Dogecoin (DOGE) oldu. Son günlerin parlayan yıldızı olan ve özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmeyen DOGE, son bir hafta içerisinde yaklaşık yüzde 25’lik ciddi bir değer kaybına uğradı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davası halen belirsizliğini koruyan XRP”inde benzer şekilde son günlerde yaşadığı yükseliş son 24 saat içerisinde yaşanan yüzde 10 değer kaybı ile şimdilik son buldu.

En büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum’da (ETH) bugün yaşanan düşüşten nasibini alarak, tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 1.871 dolar seviyesinden düşerek yazım itibari 1.731 dolar seviyesine kadar geriledi.

Peki bundan sonra nasıl bir seyir piyasaları bekliyor? Bu düşüş nasıl yorumlanmalı? Bitci.com Baş analisti Mehmet Çoban yorumluyor