Ravencoin

Mert Tanır
Mert Tanır
52 kez okundu

Ravencoin, bir sanal para veya dijital varlık biçimi olurken; Ravencoin’in sembolü RVN olarak tanımlanmıştır. Ravencoin, 4.16 milyar coin dolaşım arzına karşılık maksimum arz miktarı 21 milyar coindir.

Sanal para birimi Ravencoin, fiziksel varlıkları taraflar arasında verimli halde aktarım yapmak için ilk sanal para birimi Bitcoin kodunun açık kaynaklı bir hard fork’uyla geliştirilmiştir. İlk sanal para birimi Bitcoin veya ERC20 aktarım protokollerine karşı alternatif olarak bu özel kullanım durumu düşünülerek tasarlanmıştır.

Kripto para birimi Ravencoin ismini yazar George RR Martin tarafından kaleme alınan romanı “Buz ve Ateş Şarkısı”nda yarattığı kıtalardan olan Westeros’taki kuş dağıtım sisteminden alıyor.

Ravencoin Madenciliği

Ravencoin, 31 Ekim 2017 tarihinde ortaya çıkarken; Ravencoin madenciliği ise Bitcoin’in lansmanının dokuzuncu yıldönümü olan 3 Ocak 2018 tarihinde serbest duruma gelmiştir.

Sanal para birimi Ravencoin’in önden madenciliği yapılmamışken; Ravencoin’in madenciliği proof of work  (PoW) yani emek/iş ispatıyla yapılmaktadır.

Sanal para birimi Ravencoin’in madencilik ödülü her 4 senede, 2.1 milyonuncu blokta bir yüzde 50 seviyesinde otomatik bir şekilde düşürülmektedir.

Ravencoin Nasıl Alınır

Ravencoin, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Ravencoin Ne Kadar

Ravencoin, en yüksek seviyesini 2019 yılı ilk çeyreğinde yaşarken, bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (09.08.2019) 0.03 dolar seviyesinde hareket ediyor. Ravencoin, düne göre ise yüzde 1’e yakın seviyede yükselişte işlem görüyor.

Ravencoin Fiyat

Sanal para birim Ravencoin, bu yazıyı hazırladığımız sürede (09.08.2019) 0.03 dolar seviyesinde bulunurken; Ravencoin düne göre ise yüzde 1’e yakın yukarıda hareket ediyor. 

1 Ravencoin Kaç TL

4.16 milyar coin dolaşım arzına karşılık maksimum arz miktarı 21 milyar coin olan Ravencoin’in TL değerine baktığımız zaman bu yazıyı hazırladığımızda (09.08.2019) 0.21 TL seviyesinde işlem görüyor. 

Ravencoin Kaç Dolar

Bitcoin kodunun açık kaynaklı bir hard fork’uyla geliştirilen Ravencoin, bu yazıyı hazırladığımız sürede (09.08.2019) 0.03 dolar seviyesinde bulunuyor. Ravencoin’in düne göre fiyatı ise yüzde 1’e yakın yukarıda işlem görüyor.

Neredeyse her kripto para birimi gibi yaşadığı sert fiyat hareketleriyle zaman zaman adından söz ettiren Ravencoin, sahibi olmak istiyorsanız sanal para borsa birimleri üzerinden sahip olabilirsiniz. 

Ravencoin Borsası

Sanal para birimi Ravencoin’e sahip olmak isteyenler, dijital para borsaları üzerinden alım ve satım işlemlerini yapabilir. Bu sanal borsa platformları üzerinden kullanıcılar, RVN ve/veya diğer sanal para birimlerini satın alabilir.

Sanal para birimi Ravencoin veya bir diğer dijital para birimlerini satın almaya karar vermeden, yatırım yapmayı düşündüğünüz sanal para biriminin geçmiş zaman datalarını içeren mevcut grafiklerini incelemek daha doğru karar vermenize fayda sağlayacaktır. Böylece ilgili sanal para biriminin değeri üzerinde oluşan hareketlerini ve dip, zirve noktalarıyla ilgili değerlendirme yapabilirsiniz.

Ravencoin Türkiye

Zaman zaman sert değer hareketleri yaşadığından beri kripto para birimleri, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yatırımcıların dikkatini çekerken, zaman geçtikçe bilinirliğini artırarak yatırımcı sayısını çoğaltmıştır. 

Ravencoin Analiz

Ravencoin ve/veya diğer sanal para birimlerine yatırım yapan deneyimli yatırımcılar, bu para birimlerine ait uzmanlar tarafından yapılan analizleri takip ediyor. Böylelikle yatırımcılar daha doğru yatırım kararı alabilir.

Ravencoin Nasıl Üretilir

Sanal para birimi Ravencoin, 31 Ekim 2017’de ortaya çıkarken; Ravencoin madenciliği ise Bitcoin’in lansmanının dokuzuncu yıldönümü olan 3 Ocak 2018’de serbest şekle gelmiştir.

Ravencoin Forum

Forum sitelerinden kripto para dünyasına yatırım yapan kullanıcılar bilgi alışverişi yaparak nasıl yatırım yapacaklarına karar verirken, bu bilgileri kullanarak doğru yatırım hamlesi yapabilir.

Ravencoin Haber

Dijital para birimi Ravencoin yatırımcı sayısını artırırken; yaşanan bu fiyat hareketlerinde sanal para dünyasında yaşanan gelişmelerin de etkisi bulunmaktadır. Sanal para dünyasına yatırım yapan ve yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların haber akışlarını ve gelişmelerini takip etmeleri karar vermelerini kolaylaştıracaktır.

Ravencoin Nereden Alınır

Kripto para borsalarında Ravencoin, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.