Satış Dalgası Zirve Noktasında

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
37 kez okundu

Kripto para piyasasında sıkıntılı seyir devam ediyor. Özellikle ABD’nin eski FED Başkanı Janet Yellen’ın açıklamalarıyla düşüşe geçen piyasada satışlar dün zirve noktasına ulaştı. Lider kripto para birimi bu satışlardan nasibini fazlasıyla alanlardan. Öyle ki bir çok analist ve uzman tarafından en kritik destek noktası olarak gösterilen 30 bin dolar seviyesinin de altına sarkıldı.Günlük analiz serimizde bugün, en çok tercih edilen kripto paralar hakkında değerlendirmelerimizi aktardık.

 Kripto para piyasası ne zaman toparlayacak? – Günlük Analiz

Şu anda kripto para piyasasının lokomotifi Bitcon’de hafif bir toparlanma var. Ancak tehlike tam anlamıyla geçmiş değil. Bitcoin’in özellikle 34 bin dolar seviyesinin üzerine çıkamadığı her durumda aşağı yönlü risk devam edecek. Ethereum için ise bir miktar daha olumlu görüntü hakim. Altcoinler’in lideri konumunda bulunan Ethereum için görüntü Bitcoin’e nazaran bir miktar daha olumlu gibi. Ancak bu tarafta da dikkatli olunması gereken birkaç önemli nokta bulunuyor.

RP’de durum biraz farklı. Ripple aleyhine açılan dava kanadından gelecek her türlü olumlu ya da olumsuz haber XRP fiyatının seyrini belirleyecek. Ancak en azından ilk duruşmaya kadar XRP fiyatının videomuzda belirttiğimiz bantta hareket etmesi beklenebilir. Ancak şunu da belirtmekte fayda var, XRP yatırımcısının risk iştahının çok yüksek olması gerekiyor.

Sonuç olarak, ‘3’ büyükler olarak adlandırdığımız Bitcoin, Ethereum ve XRP zor ve kritik günler geçiriyor. Peki bundan sonra neler olabilir… Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.