Sırada 58 bin dolar mı var?
Sırada 58 bin dolar mı var?
Sırada 58 bin dolar mı var?
2 ay önce

Mehmet Çoban

Bitcoin, 50 bin dolar seviyesinin üzerinde kalma çabasında. Peki bunda başarılı olabilecek mi? Olması durumunda yeni hedef seviyesi hangi noktalar olacak? Bitci.com Baş analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Bitcoin yeni rekorlara doğru ilerliyor – 18.02.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında bugün yeşil renk dağılımı biraz daha adeletli. Çünkü dünkü tabloda Bitcoin yeşil rengin hemen hemen tamamını almıştı. Bugünkü tabloda ise piyasanın genelinde görülen yükselişle birlikte yemyeşil bir gün karşıladı bizi.

Bitcoin’de ise yükseliş devam ediyor. Dünkü işlemlerle 53 bin dolar seviyesinin kıyısından dönen parite bugün itibariyle 51 bin dolar seviyesinin üzerined tutunma çabasında. Ethereum başta olmak üzere altcoinlerde de yukarı yönlü bir hareket var. Bunun yanında altcoinlerdeki yukarı yönlü hareketin Bitcoin haricindeki pazar büyüklüğünün artışıyla desteklenmesi dikkat çekici. Yani altcoinlere bir fon girişi var.

Gurur duyduk…

Aslında bu fiyat hareketlerinin dışında gerçekten gurur verici bir gelişme de duyuruldu dün. Yapılan açıklamaya göre; Avrupa’nın en köklü kulüplerinden İskoç Glasgow Rangers, Blockchain alanındaki çalışmalar yapan Bitci Teknoloji ile resmi sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Glasgow Rangers ve Bitci Teknoloji bir ‘taraftar token’ projesini hayata geçirecek. Türk yazılımcıları ve mühendisleri tarafından geliştirilen Bitci Chain üzerinde çalışacak proje, aynı zamanda Türkiye’nin bu alandaki ilk blockchain ihracatı olarak tarihe geçecek. Bunun yanı sıra Bitci Teknoloji iştiraklerinden Bitci logosu Rangers futbol takımının şortlarında ve tarihi Ibrox Stadyumu’nda da yerini alacak.