VET ve LTC’de neler olabilir?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
60 kez okundu

Son dönemde yerli yatırımcının da oldukça ilgi gösterdiği VeChain (VET) ve Litecoin’de (LTC) teknik görünüm nasıl sinyal veriyor? Kripto para piyasası yeni güne nasıl başladı ve gündemin öne çıkar satır başları neler? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban, Günlük Analiz serisinde yorumluyor…

VeChain ve Litecoin hakkındaki son gelişmeler – 05.02.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni güne kısmen de olsa kararsız bir seyirle başladı. Ana tabloya baktığımızda yeşil ve kırmızı rengin hemen hemen orantılı dağıldığı görülüyor… Özellikle piyasanın lokomotifi konumunda bulunan Bitcoin ve Ethereum’da hafif satışlar dikkat çekici… Bununla birlikte sert fiyat hareketlerinde bulunun kripto paralar da yok değil…

Gündem yine Elon Musk

Ancak son dönemde piyasada en az fiyat hareketleri kadar konuşulan bir isim var: Elon Musk… Geçtiğimiz hafta twitter bio’suna #bitcoin hashtag’ini kullanarak Bitcoin fiyatında sert hareketlere neden olan Musk şimdide DogeCoin için benzer bir harekete neden oldu.
Ancak Musk için çok sert eleştiriler de var. Bunlardan biri Bitcoin eleştirmeni olarak tanınan Peter Schiff… Schiff kripto para topluluğun genel düşüncesine benzer şekilde, Musk’ı kripto paraların değerini aniden yükseltmekle suçladı. Elon Musk her seferinde bu konu üzerine yaptığı açıklamalarda, attığı tweetlerin şaka amaçlı olduğunu belirtse de kripto para piyasasını manipüle ettiği oldukça açık.

VISA

Bu magazinsel haberlerin yanında kripto para piyasası için iyi haberle de var. Bunlardan biri VISa ile ilgili. VISA yaptığı yeni bir hamle ile ilk çalışmaların başladığını gösterdi. Kansas merkezli bir dijital banka olan First Boulevard, Visa müşterilerinin Bitcoin ve kripto para birimi entegre etmesine yardımcı olmak için tasarlanan API’ları pilot olarak kullanacak.
Karşıyaka Taraftar Token 2.Arz Başladı
Bir diğer iyi haber ise bitci.com ekibinden… Karşıyaka Spor Kulübü ve Bitci Teknoloji iş birliğiyle geliştirilen Karşıyaka Token projesinde ikinci faz satışlar 1 Şubat 2021 tarihi itibarıyla başladı
Bu gelişmeler ışığında ise aslında merak edilen kripto paralardaki fiyat hareketleri. Bu videoda son dönemde yerli yatırımcının da oldukça ilgi gösterdiği VeChain (VET) ve Litceoin (LTC) üzerine konuşacağız… Teknik görünüm hangi sinyalleri veriyor, beklentiler ne yönde?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.