Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin cash (bch)

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash nedir sorusunun en basit yanıtı, Bitcoin’de yaşanan çatallaşma (fork) sonucu Bitcoin’den türemiş olan yeni bir kripto para birimidir. Kısaltması BCH olarak tanımlanmıştır.

Bitcoin Cash, 20 Temmuz 2017 tarihinde Bitcoin’in ikiye bölünmesi ile (hard fork) yaratılan yeni bir kripto para birimi olurken; böylece farklı kurallara sahip olan yeni bir blok zinciri ortaya çıktı. Bölünme yani hard fork esnasında Bitcoin’e sahip olanlar ücretsiz olarak Bitcoin Cash’e sahip oldu. Bitcoin Cash’in oluşturulmasının en temel sebebi, Bitcoin’in bir süredir devam eden ölçeklenebilirliğiyle ilgili sorunların önüne geçmekti.

Bitcoin Cash Madenciliği

Bitcoin Cash madenciliği, Bitcoin Cash üretim işine verilen addır. Ortaya çıkmış yeni para birimleri Blockchain yani blok zincirindeki her bloğu güvence altına almak için geçerli ‘hash’ yaratan ağdaki düğümleri yani madencilik işi yapanları ödüllendirmek için kullanılır.

Hash, her blok zincirinin benzeri olmayan dosya boyutuna dayanan bir şifreleme ile oluşturulan, değiştirilmemiş veri içerdiğini kanıtlayan uzun bir sayı dizisidir. Bu kriptografik süreç ‘İşin Kanıtı’ olarak isimlendirilir. Çünkü her bir blok bir önceki bloğun hash değerini barındırır ve bu sebeple her blok kendini doğrulayan birçok iş içeren blok zinciri ile bağlanır.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır

Bitcoin’in ikiye bölünmesi ile ortaya çıkan Bitcoin Cash’i, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Bitcoin Cash’in alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1-    Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2-    Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3-    Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin.

4-    ‘Hesap Onay Yönetimi' bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5-    Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT veya papara kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6-    Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında BCH‘ye tıklayın.

7-    BCH alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Bitcoin Cash ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Bitcoin Cash Ne Kadar

En yüksek hacimli beş kripto para biriminden biri olan Bitcoin Cash, 2017 yılı Aralık ayında 4 bin dolar seviyesine yükselerek tarihi rekorunu kırarken, ardından piyasadaki dalgalanmaların etkisiyle sert gerilemişti. Dalgalı seyrini sürdüren Bitcoin Cash bu yazıyı hazırladığımız sıralarda (27.07.2019) 304 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Bitcoin Cash Fiyat

2017 yılında Bitcoin’de yaşanan çatallaşma sonucu ortaya çıkan Bitcoin Cash, en popüler beş kripto para biriminden biri olma özelliğini korumaktadır. Ortaya çıktığı ilk günden bu güne aşağı ve yukarı yönlü sert fiyat hareketleri gösteren BCH, bu yazıyı yazdığımız (27.07.2019) 304 dolar seviyesinde hareket ederken düne göre ise yüzde 2.98 oranında değer kaybetmiş görünüyor. Bitcoin Cash satın almak istiyorsanız hemen www.bitci.com'a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden BCH seçerek belirlediğimiz sayıda BCH satın alımı yapabilirsiniz.

1 Bitcoin Cash Kaç TL

2017 yılının sonunda 4 bin dolar seviyesine kadar yükselerek rekor kıran BCH, bugün 1 Bitcoin Cash kaç TL şeklinde baktığımızda (27.07.2019) 1714 TL seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin Cash sahibi olmak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com'a hiçbir ek ücret vermeden üye olup, borsa menüsünden BCH seçerek istediğimiz sayıda BCH alımını yapabilirsiniz.

Bitcoin Cash Kaç Dolar

En popüler para birimi Bitcoin’in ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan BCH, zaman zaman dalgalı seyrini sürdürürken; Bitcoin Cash kaç dolar şeklinde baktığımızda yazıyı yazdığımız dakikalarda (27.07.2019) 304 dolar seviyesinde hareket ediyor.  www.bitci.com'a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden BCH seçip belirlediğiniz miktarda Bitcoin Cash alımı yapabilirsiniz.

Bitcoin Cash Satın Al

Kripto para dünyasına yatırım yapmak ve Bitcoin Cash sahibi olmak istiyorsanız, kripto para borsalarından işlem yapabilirsiniz. Bitcoin Cash sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay kripto para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Bitcoin Cash Borsası

Sanal para birimlerindeki sert fiyat hareketleri sonrasında doğru orantılı olarak sanal para borsalarının da gün geçtikçe sayıları artmıştır. Kripto para dünyasına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar kripto para borsalarından alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilir. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com'a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda kripto para alabilirsiniz.

Bitcoin Cash Grafik

Bitcoin Cash’e yatırım yapmak isteyen yatırımcılarının, yatırım yapmadan önce ilgili kripto para biriminin geçmiş grafiklerini incelemeleri yatırım kararı almalarına yardımcı olacaktır. Yatırımcılar bu grafikleri inceleyerek Bitcoin Cash’in geçmiş zamanda yaşanan fiyat dalgalanmalarını ve bunun yanında dip ve zirve noktalarıyla ilgili bilgi sahibi olarak yatırımlarına yön verebilirler.

Bitcoin Cash Türkiye

Bitcoin Cash, bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok kişinin dikkatini çekerek, yatırımcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Dijital para borsalarında kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen Bitcoin Cash'ı Türkiye’de güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com'dan satın alabilirsiniz.

Bitcoin Cash Analiz

Finans dünyasında analizlerin ne kadar değerli olduğunu düşünürsek, aynı değer tabii ki kripto para dünyasında da hakim. Bitcoin Cash’e yatırım yapmayı düşünenler içinde analizler önemli yer tutuyor. Özellikle yatırım yapmadan önce teknik analizleri ve tanınınmış piyasa analistlerinin yaptığı değerlendirmeleri inceleyerek yatırım yapmak faydanıza olacaktır.

Bitcoin Cash Nasıl Üretilir

Bitcoin Cash madenciliği yaparak BCH üretimi yapabilirsiniz. Belli algoritmalarla çalışan madencilik cihazlarında kripto para birimi üreterek kazanç elde edebilirsiniz. Ancak bu madencilik makinelerinden satın almayı düşünen yatırımcılar elektrik tüketim miktarına ve güvenliklerine dikkat etmelidir.

Bitcoin Cash Forum

Kripto para birimleri dikkat çeken fiyat hareketleri sonrası forumlarda da yoğun bir şekilde konuşulmaktadır. Bitcoin Cash’de forum sitelerinde en çok konuşlan para birimlerinden biridir. Bu forum sitelerinde yatırımcılar yatırımlarını diğer kripto para yatırımcıları ile tartışarak fikir alışverişlerinde bulunurlar.

Bitcoin Cash Haber

Sanal para birimi Bitcoin Cash, fiyat hareketleri üzerinde yaşanan dalgalanmalarda çıkan haberlerin ve son gelişmelerin de etkisi bulunmaktadır. Yatırımcılar güvenilir yerlerden kripto para dünyasına ait son gelişmeleri ve haber akışlarını takip ederek yatırım kararı almakta fayda sağlayabilirler.

Bitcoin Cash Nereden Alınır

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Bitcoin Cash ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum