Bitcoin SV

Bitcoin sv

Bitcoin SV nedir? Bitcoin SV ne kadar? Bitcoin SV fiyatı yükselir mi? Bitcoin SV fiyatı düşer mi? Bitcoin SV Nereden Alınır? Kripto para dünyasına yatırım yapan ve yapmayı düşünen yatırımcılar kısa bir süre önce ortaya çıkan Bitcoin SV ile ilgili detaylı araştırma yapıyor. İşte bu yazıda Bitcoin SV ile ilgili aradığınız tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Bitcoin SV nedir? Kısaca tanımlamak gerekirse Bitcoin Cash‘in forku yani çatallanması sonucu olarak ortaya çıkan bir kripto paradır. Bitcoin SV’nin kısaltması BSV olarak belirtilmiştir. Sanal para birimi Bitcoin SV, yatırımcılara ilk olarak 16 Ağustos 2018 tarihinde tanıtılırken; Bitcoin SV’nin en temel amacı Bitcoin’in orijinal ilkelerine sadık kalmaktır.  Dijital para birimi Bitcoin SV’nin isminde bulunan ‘SV’ kısaltması ‘Satoshi’nin Vizyonu’ anlamını taşımakla beraber, Bitcoin SV’nin (BSV) hedefini temsil etmektedir.

Sanal para birimi BSV, Bitcoin Cash ağında gerçekleşen bir hard fork yani çatallanma sonrasında ortaya çıkmıştır.

Bitcoin Cash madencilik şirketi CoinGeek ve diğer madencilik şirketlerinin isteği üzerine ortaya çıkan dijital para, madenciler için direkt olarak Bitcoin Cash uygulama seçimi sağlamayı ve kurumların güven içinde uygulama ve web site geliştirmesi amacında bulunuyor. CoinGeek Mining’in sponsorluğunu yaptığı sanal para birimi BSV projesi, Craig Wright’ın sahibi olduğu nChain tarafından geliştirilmeye başladı. Bahsi geçen geliştirmeyi Daniel Connolly ve Steve Shadders isimli iki nChain çalışanı yönetmektedir.

Dijital para birimi BSV, Bitcoin gibi 21 milyon adet olarak kodlanmıştır. BSV, piyasada son değerlendirmelere göre yaklaşık 17.5 milyona yakını işlem görmektedir. Ayrıca BSV onlarda kripto para borsasında işlem görmektedir.

Dijital para birimi BSV, 88 dolar seviyesiyle kripto para piyasaya girerken; BSV ilk zamanlarda dar bantta yaşadığı fiyat hareketlerinden sonra eşine az rastlanır bir yükseliş göstererek 15 gün gibi kısa bir sürede 232 dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra yine eşine az rastlanır bir hareketle aşağı yönlü hareket ederek dijital para birimi BSV, 37 dolar seviyesine kadar geriledi.

Sanal para birimi Bitcoin SV, bu yazıyı hazırlandığımız zamanda 168 dolardan işlem görürken; BSV’nin fiyatı önceki güne göre yüzde 3’ün üzerinde gerilemiş görünüyor.

Bitcoin SV Avantajları Nelerdir?

* Sanal para birimi BSV çok daha iyi bir kullanım deneyimiyle, daha düşük masrafıyla ve daha iyi bir güvenlik seviyesiyle tüm dünyada bulunan bütün ödeme sisteminin yerini alabilir.

* Kurumsal şirketler sanal para birimi BSV Blockchain’ini yani blok zincirini kullanmak için yatırım ve kaynak ayırmada ihtiyaç duydukları ölçeklenme için Bitcoin Cash (BCH) markasına güvenebilir.

Bitcoin SV Nereden Alınır?

Çok sayıda kripto para borsasında yer alan BSV ile yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak işlem yapmaya başlamadan önce iyice araştırıp saygın ve güvenilir bir kripto para borsasını seçmeniz yararınıza olacaktır. 

Bitcoin SV’ye Yatırım Yapılır Mı?

Gerçek Bitcoin olduğunu öne süren BSV, bir dönem oldukça sert bir yükseliş göstererek adından oldukça söz ettirdi. Bu yaşanan yukarı yönlü sert hareketiyle birlikte diğer altcoinleri hatta Bitcoin’i bile etkileyen BSV, yeni Bitcoin olma noktasında kripto para piyasasına yön verici bir rol alması gerçekten de Bitcoin’in yerini alabilecek mi sorularını sesi yükseltti. Kripto para birimi BSV’nin sanal para dünyasında yol açtığı etki her ne kadar dijital para yatırımcıların gözünü korkutmuş olsa da bu BSV’nin yatırım yapılmayacak bir kripto para olduğu anlamına gelmemektedir. Kısa sürede çok önemli fiyat hareketleri yaşayan BSV, kazançlı bir yatırım aracı olarak değerlendirilebilir.

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum