Ethereum Classic

Ethereum classic

Ethereum Classic

Ethereum Classic, dijital bir para birimidir, sembolü ise ETC olarak tanımlanmıştır. Yalnız Ethereum Classic yeni bir kripto para birimi değil, halihazırda var olan en büyük ikinci dijital para olan Ethereum’un bölünmüş halidir. Her iki kripto para biriminin de Blokchain yani blok zinciri değerleri 1920000'e kadar eşdeğerdir. Classic Ether adıyla da tanınan bu dijital para, Ethereum platformunda geçmiş zamanda yapılan büyük çaplı saldırının sonucunda tanınmıştır. Ethereum Classic diğer kripto para birimlerine göre daha güvenilir ve emin adımlarla büyüme sağlamıştır.

Bugün ise Ethereum ve ile Ethereum Classic arasında çok büyük bir çekişme bulunmaktadır. Kimilerine göre Ethereum Classic üretilmeyi sürdürdükçe, Ethereum için büyük risk oluşturmaktadır. Kimilerine göre ise Ethereum, platformlarda ayrılarak kendine daha iyi ve güvenli bir yol çizmiştir.

Ethereum Classic Madenciliği

Kripto para madenciliği, dijital para işlemleri için bilgisayarınıza yükleyeceğiniz programlar ile transferlerin tamamlanması ve mevcut işlemlerin sürdürülebilirliğini sağladığınız zaman sizi sanal para birimiyle ödüllendiren sistemdir.

Ethereum Classic, kazmak için gerekli olan en önemli şey, yapacağınız kazı işlemlerine başlamanızı sağlayacak olan havuz seçimidir. Ethereum Classic madencilik havuzlarında yaptığınız işlemler sonucunda her uygun kod dizilimi ile kripto para birimi kazanılır.

Madencilik işlemlerinin göründüğü kadar kolay olmadığını da belirtmek gerekir.  Madencilik işlemleri için gerekenler basitçe şunlardır:

Madencilik için çok fazla elektrik enerjisine ihtiyaç vardır.

Madencilik işlemi için kullanılan bilgisayarın işlemcisi çok iyi olması gerekir.

Madencilik işlemi için kullanılan bilgisayar çok ısınacağı için ısıya oldukça dayanıklı olan kasalarla çalışmak şarttır.

Ethereum Classic Nasıl Alınır

Ethereum Classic’i kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. 

Ethereum Classic Ne Kadar

Ethereum Classic, 2018 yılı Ocak ayında45 dolar seviyesine kadar yükselerek rekor seviyeye ulaşırken, ETC bu yazıyı hazırladığımız zamanda (02.08.2019) 5.82 dolar seviyesinde bulunuyor. Ethereum Classic, dünkü (2 ağustos 2019) fiyatına göre ise yüzde 2.80 değer kaybetmiş görünüyor.

Ethereum Classic Fiyat

Kripto para birimlerinin çoğunda yaşanan sert fiyat dalgalanmaları Ethereum Classic’te de yaşanmıştır. Ethereum Classic, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (02.08.2019) 5.82 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

1 Ethereum Classic Kaç TL

45 dolara yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran Ethereum Classic’in TL değerine baktığımız zaman bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (02.08.2019) 32.45 TL seviyesinde hareket ediyor. 

Ethereum Classic Kaç Dolar

Ethereum’un bölünmüş hali olan Ethereum Classic, ortaya çıktığından bu güne sert fiyat hareketleri yaşarken bu yazıyı hazırladığımız zamanda (02.08.2019) 5.82 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum Classic Satın Al

Yeni bir kripto para birimi olmayan Ethereum Classic, halihazırda var olan en büyük ikinci dijital para olan Ethereum’un bölünmüş hali olurken; Ethereum Classic sahibi olmak istiyorsanız kripto para borsalarından alım ve satım işlemi yapabilirsiniz.

Sanal para borsalarında yapılan işlem sayısı ve hacimleri her geçen gün fazlalaşırken; bu yatırımcı talebine oranla sanal para borsalarının sayıları da çoğalmaktadır. Dijital para birimi Ethereum Classic’e yatırım yapmak isteyen kişilerin bu kripto para borsa platformlarını kullanarak Ethereum Classic satın alabilirler. 

Ethereum Classic Grafik

Ethereum Classic’e yatırım yapan hatta yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların daha önce Ethereum Classic geçmiş verilerini içeren grafiklerini incelemeleri mutlaka yararlı olacaktır. Sanal para birimi ETC’nin geçmiş fiyat hareketlerini ve dip, zirve noktalarını görerek ona göre yatırım yapmanız daha doğru sonuçlar verebilir.

Ethereum Classic Türkiye

Sanal paraların ortaya çıktığı ilk günden bu güne baktığımızda zamanda yatırımcı sayısı artarken, dijital para birimleri bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok fazla ilgi gördü. Aynı şekilde Ethereum Classic Türkiye’de de işlem görmeye başladı.

Ethereum Classic Analiz

Ethereum Classic diğer kripto para birimlerine göre daha güvenilir ve emin adımlarla büyüme sağlarken; Ethereum Classic’e yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların Ethereum Classic analizlerini yakından takip ederek yatırım kararı almaları faydalarına olacaktır.

Ethereum Classic Nasıl Üretilir

ETC madenciliği yaparak kripto para birimi kazmak için gerekli olan en önemli şey, yapacağınız kazı işlemlerine başlamanızı sağlayacak olan havuz seçimidir. Sanal para birimi ETC, madencilik havuzlarında yaptığınız işlemler sonucunda her uygun kod dizilimi ile dijital para birimi kazanılır.

Ethereum Classic Forum

Sanal para birimlerine olan ilginin artmasıyla forum sitelerinde de sanal para birimleri daha fazla konuşulmaya başladı. Ethereum Classic Forum sitelerinde de oluşturulan başlıklar altında konuşulmaya devam ediyor. Bu forum sitelerinde yatırımcılar fikir alış verişinde bulunarak yatırım kararı alabiliyor.

Ethereum Classic Haber

Sanal para dünyasıyla ilgili haberlerin ve yaşanan son gelişmelerin dijital paraların fiyatları üzerinde ne kadar etkili olduğunu analiz edersek, bu piyasa haberlerini de takip etmenin de ne kadar önemli olduğunu kavrayabiliriz. Ethereum Classic, haberlerini ve piyasayla ilgili yaşanan son gelişmeleri takip etmeniz yatırımlarınız üzerinde olumlu etkiler gösterecektir.

Ethereum Classic Nereden Alınır

Kripto para borsalarında Ethereum Classic, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum