Ethereum Kaç TL?

Ethereum kaç tl?

Ethereum Vitalik Buterin tarafından açık kaynak koduyla yaratılan blockchain merkezli bir Kripto para birimidir. Kendine özgü bir yazılım diliyle merkeziyetsiz protokoller oluşturulmasını sağlar. Ether olarak isimlendirilen bu kripto para ETH olarak kısaltılır. 2015 yılında bu proje kendini Bitcoin'e oranla daha gelişmiş olarak tanımlıyor. Ethereum da aynı Bitcoin gibi sistem ağına katılan kişilerin bilgisayar ekipmanları ile yani madencilik yaparak üretilir. Bu üretim de genellikle bilgisayarların ekran kartları yani GPU'ları kullanılır.

2014 ocak ayında yapılan duyuruya göre Etherum ekibi 4 kişiden oluşuyordu. Bunlar Vitalik Buterin, Anthony Di Iorio, Charles Hoskinson ve Mihai Alisie idi. 2014 yılında başlyan projenin ik destekçisi Ethereum Swtizerland yani EthSuisse idi. Daha sonra Ethereum vakfı olan Stiftung Ethereum hayatına başladı.

Ethereum'un Bitcoin ile olan en büyük farklarından bir tanesi hashing doğrulama algoristması kullanmasıdır. Bitcoin'den daha gelişmiş bir sisteme sahiptir. Ethash isimli algoritma bellek kullanımıcı açısından yüksek kullanımı zorunlu kılıyor. Blok süreleri bakımından Bitcoin ve Ethereum da farklılar söz konusudur. Bitcoin'de bu süre 10 dakika olurken Ethereum da hedef 12 saniyedir. Bunun nedeni onayların daha hızlı olması ve daha fazla bloğun yaratılmasıdır. Bitcoin 21 milyon adet ile sınırlı bir kripto para birimyken Ether de böyle bir limit ve sınır yoktur. Ethereum da en önemli özelliklerden biriside akıllı sözleşmlerdir. Bunlar parametlerdir ve bir işlemin tamamlanması bu parametlerin devreye girdiği anlmına gelir. Bu işlem güvenliği sağlar çünkü para bu parametre özelliği sayesinde yer değiştirecektir.

Ethereum da medencilerin bulmaca çözme metoduna iş kanıtı denir. Yaklaşık 12-14 saniyede bir blok bulunur. Bu problemlerin hızlı veya yavaş çözümüne göre zorluk dereceside ona göre değişir. Bugün ERC20 token isimli Ethereum alt yapısını kullanan birçok dijital para vardır.

Her kripto parada olduğu gibi Ethereum'un da para birimlerine karşı bir fiyatı vardır. Ethereum Kaç TL? Bunun cevabı aslında değişkendir. Çünkü her kripto para fiyat olarak her saniye değişkenlik gösterir. Kimisi azalırken kimi yükseliş trendine girer. Ethereum dolar olarak 7 haziran itibariyle 248 dolardır. Buda 1452 TL demek. Ethereum kaç TL? sorusunu en kolay olarak www.bitci.com adresinden öğrenebilirsiniz. Bitci.com'a hiçbir ek ücret ödemeden üye olun. Ethereum ve diğer kripto paraların TL değerlerini öğrenerek alım-satım yapın.

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum