Monero

Monero

Monero

Monero, güvenli, özel ve izlenemeyen bir kripto para birimi sistemi olup, sembolü XMR olarak belirlenmiştir.

Monero, diğer sanal para birimlerinin aksine yatırımcılar bir çeşit kendi kendinin bankası konumundadır. Başka yatırımcılar, mevcut bakiyenizi göremeyeceği ve yapmış olduğunuz işlemlerinizi takip edemeyeceği için Monero’da güvenli bir şekilde işlem ve harcama yapabilirsiniz. Monero, bütün işlemlerinin yüzde 100 bağlantısız ve takip edilemeyen olmasını sağlamak için özel bir şifreleme tekniği kullanır.

Merkezi bulunmayan kripto para birimlerini besleyen uygulama katmanı protokolü CryptoNote'un yaptığı ilk uygulama olan Bytecoin tahmin edildiği şekilde başarıyı yaklaşamayınca bytecoin blok zincirinden ayrılan Monero’nun çekirdek kadrosu Monero’yu ortaya çıkardı. XMR böylelikle 2014 yılının mayıs ayında işlem görmeye başlamış oldu.

Monero Madenciliği

Dijital para birimi Monero’nun da madenciliği yapılmaktadır. Ancak yapılan değişikliklerle Monero’nun madenciliğini yapmak zorlaşmıştır. Tek başınıza Monero madenciliği yapamamakla beraber, bir havuza bağlı olmanız gerekmektedir. Tüm dünya genelinde güvenilir bir şekilde Monero madenciliği yapılabilecek havuz sayısı sadece 38 civarındadır. Bu 38 havuz içinden de 10 tanesi dünya genelinde hizmet verirken, diğer 28 tanesi bölgesel hizmet vermektedir.

Monero Nasıl Alınır

Monero, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Monero alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1-    Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2-    Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3-    Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin

4-    ‘Hesap Onay Yönetimi' bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5-    Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT veya papara kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6-    Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında XMR‘ye tıklayın.

7-    XMR alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Monero ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Monero Ne Kadar

Kripto para birimi Monero, 2018 yılı 7 Ocak tarihinde 467 dolara yükselerek tarihi rekorunu kırarken, işlem hacmi ise en yüksek 6.5 milyar doları gördü. XMR bu yazıyı hazırladığımız zamanda (29.07.2019) 78 dolar seviyesinde bulunuyor.

Monero Fiyat

Güvenli, özel ve izlenemeyen bir kripto para birimi olan Monero, her kripto para birimde olduğu gibi oldukça oynak bir seyir izlerken; XMR bu yazıyı hazırladığımız zamanda (29.07.2019) 78 dolar seviyesinde hareket ediyor. Monero, satın almak istiyorsanız hemen www.bitci.com'a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden XMR seçerek belirlediğimiz sayıda XMR satın alımı yapabilirsiniz.

1 Monero Kaç TL

7 Ocak 2018 tarihinde 467 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırarken, bu yazıyı yazdığımız zamanda (29.07.2019) TL değeri üzerinden 1 Monero 445 TL seviyesinde işlem görüyor. Monero sahibi olmak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com'a hiçbir ek ücret vermeden üye oluyoruz. Borsa menüsünden XMR seçerek istediğiniz sayıda XMR alımı yapabilirsiniz.

Monero Kaç Dolar

İşlem hacmi olarak bugüne kadar en yüksek 6.5 milyar doları görürken; fiyat olarak ise 467 dolara kadar yükseldi. www.bitci.com'a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden XMR seçip belirlediğiniz miktarda Monero alımı yapabilirsiniz.

Monero Satın Al

Sanal para birimi Monero’yu kripto para borsalarından alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabii işlem yapacağınız kripto para borsasını seçerken güvenilir ve saygın olanlardan birini seçmeniz faydanıza olacaktır. Monero sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay kripto para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Monero Borsası

Kripto para birimlerinin alım ve satım işlemlerini yapabilmeniz için kripto para borsalarından hesap açarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com'a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda kripto para alabilirsiniz.

Monero Grafik

Yatırımcıların ve yatırımcı adaylarının herhangi bir yatırım kararı almadan önce ilgili enstrümanın geçmiş grafiklerini incelemeleri yatırım kararı almaları açısından faydalı olacaktır. Ayrıca yatırımcılar bu grafiklerden dip ve zirve noktalarını da inceleyebilirler.

Monero Türkiye

Yatırımcılar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto para birimlerine yatırım yapabiliyorlar. Bunun için kripto para birimleri üzerinden hesap açmaları gerekmektedir.

Kripto para borsalarında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Monero'ı Türkiye’de güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com'dan satın alabilirsiniz.

Monero Analiz

2014 yılının mayıs ayında işlem görmeye başlayan Monero için herhangi bir yatırım kararı almadan önce Monero ile ilgili analizleri incelemeniz faydanıza olacaktır. Özellikle bu konuda ismi öne çıkmış analistleri düzenli olarak takip etmeniz yatırımda doğru zamanlama yapmanızı sağlayacaktır.

Monero Nasıl Üretilir

Monero’nun da birçok kripto para biriminde olduğu gibi madenciliği yapılmaktadır. Ancak diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, tek başınıza Monero madenciliği yapamazsınız, bir havuza bağlı olmanız gerekmektedir.

Monero Forum

Kripto para birimi yatırımcılarının ve yatırımcı adaylarının forum sitelerini takip etmeleri karar alma noktalarında faydalı olabilir. Yatırımcılar bu bahsi geçen forum sitelerinde fikir alışverişinde bulunarak yatırımlarına yön verebiliyorlar.

Monero Haber

Kripto para dünyasıyla ilgili çıkan haberlerin ve yaşanan son gelişmelerin, kripto para birimleri üzerinde etkisi olduğunu zaman zaman görüyoruz. Bu sebeple kripto para dünyası ile ilgili yaşanan son gelişmeleri ve haber akışlarını takip etmeniz faydanıza olacaktır.

Monero Nereden Alınır

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Monero ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum