NEM

Nem

NEM

NEM, 31 Mart 2015 tarihinde yapımına başlanan eş çiftleri arası bir şifreleme ve bloklama platformu olarak ortaya çıktı. Dünyanın ilk akıllı varlık platformu olarak tanımlanan NEM’in sembolü XEM’dir. NEM adını The Economy Movemenet (Yeni Ekonomi Hareketi) kelimelerinin baş harflerinden oluşturmuştur.

Diğer bütün altcoinler gibi merkeziyetsiz olan ve kendi özerk yapısı olan NEM, amaç olarak “NEM coin kullanan herkesin eşit hakka sahip olmasını” cümlesini benimsemiştir.

NEM’in geliştiricileri, aynı ilk sanal para birimi Bitcoin’in geliştiricisi Satoshi Nakatomo gibi takma isim kullanmaktadır. Yani kim ya da kimler tarafından oluşturulduğu bilinmemektedir. Kullandığı takma isim UtopianFuture olan bir kişi oluşturulan NEM, en başta fork düşüncesi ile ortaya çıkmıştır. Fakat sonrasında Tech Bureau ile birlikte kurulan ortaklıkla sanal para olma yolunda ilerlemiştir.

NEM Madenciliği

Kripto para birimi NEM’in madenciliği yapılmamaktadır. Dolayısıyla üretilebilen ve kazılabilen bir dijital para birimi özelliğinde değildir.

NEM’in madencilik (Mining) yerine Hasat (Harvesting) yapılmaktadır. Bildiğiniz gibi kripto para birimlerinde madencilik Blockchain yani blok zinciri teknolojisiyle yapılmaktadır. Sanal para birimi NEM, oluşturduğu Blockchain’ini korumak için madencilik yapmak yerine hasadı getirmiştir. NEM’in kullandığı hasat yapma teknolojisi tam olarak ‘blok üretme’ üzerine dayalıdır. Hasat teknolojisine göre yatırımcının gerçekleştirdiği bir işlem bir bilgisayar yakındaki bütün yatırımcılara aktararak blok üretir.

NEM Nasıl Alınır

En popüler kripto para birimi olan NEM’i kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

NEM Ne Kadar

2015 yılında kripto para piyasasına 0.0001 dolar seviyesinden giren NEM, bir çok sanal para birimi gibi 2017 yılında en parlak dönemini yaşarken tarihi zirvesini 1.80 dolar seviyesine taşımıştır. NEM bu yazıyı hazırladığımız zamanda (02.08.2019) 0.06 dolar seviyesinden işlem görüyor.

NEM Fiyat

Dünyanın ilk akıllı varlık platformu olarak tanımlanan NEM, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (02.08.2019) 0.06 dolar seviyesinde hareket ederken, fiyatı düne göre yüzde 0.80 seviyesinde değer kaybetti. 

1 NEM Kaç TL

Ortaya çıktığı zamandan beri gördüğü en yüksek seviyeyi 1.80 dolar seviyesine taşıyan NEM’in TL olarak değerine baktığımızda yazıyı hazırladığımız zamanda (02.08.2019) 0.36 TL seviyesinde bulunuyor. 

NEM Kaç Dolar

2015 yılında kripto para piyasasına 0.0001 dolar seviyesinden giren NEM, bir çok sanal para birimi yukarı yönlü sert hareketler yaşadı. NEM bu yazıyı hazırladığımız zamanda (02.08.2019) 0.06 dolar seviyesinde dalgalanıyor. 

NEM Satın Al

Kripto para birimi NEM’e sahip olmak için kripto para borsa platformlarından alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabii işlem yapacağınız sanal para borsasını seçerken güvenilir ve saygın olanlardan birini seçmeniz ilerde herhangi bir sorun yaşamamanız adına faydanıza olacaktır. 

NEM Borsası

Sanal para birimlerinden herhangi birini satın almak istiyorsanız kripto para borsa platformlarından hesap açarak yapmak istediğiniz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

NEM Grafik

Yatırımcıların ve yatırımcı adaylarının kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir yatırım kararı almadan önce ilgili sanal para biriminin geçmiş grafiklerini incelemeleri ve sonrasında yatırım kararı almaları daha doğru olacaktır. Ayrıca kişiler bu grafiklerden dip ve zirve noktalarını da analiz etmeleri daha doğru olacaktır.

NEM Türkiye

Yatırımcılar bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto para borsa platformlarını kullanarak sanal para birimlerine yatırım yapabiliyor. Yatırım yapmak için kripto para birimleri üzerinden hesap açmaları yeterli olacaktır. 

NEM Analiz

31 Mart 2015’te yapımına başlanan eş çiftleri arası bir şifreleme ve bloklama platformu olarak ortaya çıkan NEM, için herhangi bir yatırım kararı almadan önce NEM ile ilgili analizleri incelemeniz faydanıza olacaktır. Öncelikle de bu konularda ismi öne çıkmış analistlerin analizlerini takip etmenizi öneririz.

NEM Nasıl Üretilir

Sanal para birimi NEM’in madenciliği yapılmamaktadır. Dolayısıyla üretilebilen ve kazılabilen bir kripto para birimi değildir. NEM’in madencilik (Mining) yerine Hasat (Harvesting) kullanılmaktadır.

NEM Forum

Sanal para birimi yatırımcılarının forum sitelerini takip etmeleri karar alma noktalarında faydalı olabilir. Çünkü bu forumlarda açılan başlıklarda kullanıcılar fikir alışverişinde bulunarak yatırımlarına yön verebiliyor.

NEM Haber

Sanal para dünyasıyla ilgili çıkan haberlerin ve yine bu piyasalarda yaşanan son gelişmelerin, dijital para birimleri üzerinde etkisi olduğuna sürekli tanık oluyoruz. Buradan yola çıkarsak kripto para dünyası ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri ve haber akışlarını takip etmeniz yatırım kararı almanız noktasında yararlı olacaktır.

NEM Nereden Alınır

Kripto para borsalarında NEM, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum