Tezos

Tezos

Tezos’u kısaca tanımlamak gerekirse, akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilmiş yeni bir platform diyebiliriz. Tezos’ın sembolü ise XTZ olarak belirlenmiştir. Tezos, kelimenin tam anlamıyla sanal bir cumhuriyete sahiptir ve kendi kendi yöneten merkezi bulunmayan bir Blockchain yani blok zinciri projesidir. Tezos ile birlikte resmi doğrulama işlemi yapmak kolaylaşıyor. Tezos topluluğunda protokolde yapılması planlanan değişiklikler ile ilgili oy kullanılıyor. Sonrasında gelen teklifler üzerinde toplu bir şekilde uzlaşı sağlanmış oluyor.

Tezos, yenilikçi teknoloji Blockchain yani blok zincirini resmi doğrulama yapmayı kolay hale getirmek için geliştirildi. Yapılan doğrulama işlemiyle birlikte akıllı sözleşmelerin güvenliği sağlanıyor.

Tezos’un özel Proof-of-Stake (PoS) algoritması her topluluk üyesine ağda bulunan işlemleri onaylama ve ve bu onaylama karşılığında ödül kazanma fırsatı sunuyor.

Tezos Madenciliği

Tezos, ortaya çıktığı günden itibaren yetkilendirilmiş Proof-of-Stake (PoS) metodunu kullanmayı planlıyor. Proof-of-Stake’le birlikte doğrulama işlemleri fiziksel madencilik yerine sanal madencilik şeklinde yapılıyor. Madenciliğe katılmak için yapmanız gereken tek şey token sahibi olmak. Madencilik makineleri ve yüklü elektrik tüketimi için ekstra para ödemenize gerek kalmıyor. Ayrıca, yetkilendirilmiş PoS ile Tezos sahibi olanlar yeteri kadar zaman veya bilgi sahibi olmadıklarında yerlerine başkasını da madencilik yapmak için yetkilendirebilir.

Tezos Nasıl Alınır

Tezos’u kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Tezos Ne Kadar

Akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilen Tezos, her kripto para biriminde olduğu gibi ortaya çıktı günden bu güne sert fiyat hareketleri yaşamıştır. Bu yazının hazırlandığı sırada (02.08.2019) 1 Tezos 1.44 dolar seviyesinde bulunuyor. Tezos para birimi dünkü fiyatına yüzde 13 daha değerli…

Tezos Fiyat

Bir sanal para birimi ya da dijital varlık biçimi olan Tezos, ortaya çıktığı ilk günden bu güne yukarı yönlü sert hareketler yaşarken, bu yazının hazırlandığı zamanda (02.08.2019) 1.44 dolar seviyesinde hareket ediyor.

1 Tezos Kaç TL

Tezos, yenilikçi teknoloji Blockchain’i resmi doğrulama yapmayı kolay hale getirmek için geliştirilirken; TL değeri olarak bakıldığında bu yazının hazırlandığı zamanda (02.08.2019) 8.06 TL seviyesinde hareket ediyor. 

Tezos Kaç Dolar

Sanal para borsalarından alım ve satım işlemini yapabileceğiniz Tezos, bu yazının hazırlandığı dakikalarda (02.08.2019) 1 Tezos kripto para birimi 1.44 dolar seviyesinde bulunurken, Tezos para birimi dünkü fiyatına yüzde 13 yukarıda bulunuyor. 

Tezos Satın Al

Tezos sahibi olmak için, kripto para borsa platformlarını kullanmanız gerekmektedir. Bu platformlara üye olduktan sonra hızlıca istediğiniz satın alma işlemini yapabilirsiniz. Ancak güvenilir ve saygın bir platformu seçmeniz herhangi bir sorun yaşamamanız adına daha doğru olacaktır. 

Tezos Borsası

Tezos satın almak isteyen yatırımcılar, Tezos satan kripto borsa platformları üzerinden alım işlemini gerçekleştirebilirler. 

Tezos Grafik

Tezos ile ilgilenen yatırımcılar ve yatırım yapmayı düşünenler Tezos’un tüm geçmiş grafiklerini ve dip zirve noktalarını inceleyerek daha doğru yatırım kararı alabilirler.

Tezos Türkiye

Kirpto para birimleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tezos ve başka bir kripto para birimi satın almak isteyen yatırımcılar, kripto para borsa platformları üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

Tezos Analiz

Tezos, sahibi olmak isteyen kişiler, birçok web sitesi üzerinde yer alan analizleri takip ederek yatırım yapmadan önce doğru karar için yardım alabilirler. İsmi bilinen analistlerin analizlerini takip etmeniz de mutlaka sizin için yol gösterici olacaktır.

Tezos Nasıl Üretilir

Ortaya çıktığı günden itibaren yetkilendirilmiş Proof-of-Stake (PoS) metodunu kullanmayı planlayan Tezos; Proof-of-Stake’le birlikte doğrulama işlemleri fiziksel madencilik yerine sanal madencilik şeklinde yapılıyor.

Tezos Forum

Tezos’un ve diğer sanal para birimlerinin konuşulduğu birçok forum sitesi bulunurken, bu forum sitelerinde kullanıcılar fikir alış verisinde bulunarak yatırımlarına yön veriyor.

Tezos Haber

Kripto para dünyasını etkileyecek aber akışları ve global piyasalarda yaşanan son gelişmelerin para birimlerinin değerleri üzerinde etkili olduğunu düşünürsek; Tezos’a yatırım yapmak isteyen kişilerin Tezos haberlerini yakinen takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Tezos Nereden Alınır

Kripto para borsalarında Tezos, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Bitci.Com'a Üye Olmak İstiyorum