Kripto Varlık Yönetmeliği Hakkında

Bitci

Bitci

Kripto Varlık Yönetmeliği Hakkında - Kamuoyuna

Bugün, 16 Nisan 2021'de Resmi Gazetede yayınlanan Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik ile ilk defa kripto varlıklar hukukumuzda düzenlendi ve tanındı. Kripto varlık ekosistemi için çok önemli ve olumlu bu gelişmeyi siz kullanıcılarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Öte yandan Yönetmelik, 6493 sayılı Kanuna göre kurulan ve faaliyet gösteren ödeme kuruluşları ile elektronik para kuruluşlarını kripto varlıklarla bağlantılı ödeme işlemi yapmasını, muhtemelen bu konuda yapılması beklenen diğer bir düzenlemeyi durdurdu.

Yönetmelikte kripto varlıkların yasaklanması, kripto varlık platformlarına yönelik bir kısıtlama getirilmesi söz konusu değil.

Bankalardan BİTCİ'ye para transferi, BİTCİ'den kullanıcıların hesaplarına para transferi ve BİTCİ'den kripto varlık alım satım işlemleri bugüne kadar olduğu gibi sorunsuz bir şekilde devam edecektir.

Siz değerli kullanıcılarımızı bu vesileyle bilgilendirmek ister, BİTCİ nezdindeki işlemlerinizde bir değişiklik olmadığını, işlemlerinize dün olduğu gibi devam edebileceğinizi bilgilerinize sunarız.

BİTCİ TEKNOLOJİ A.Ş.

Size daha iyi, hızlı ve güvenli hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

İncele